Suzy Türkiye’de Depremden Etkilenenler İçin Yardım Bağışında Bulundu izle
Asyacuk

Yakın zamanda Xports Haber Muhabiri Choi Hee-jae, oyuncu ve şarkıcı Suzy’nin Türkiye ve Suriye’deki deprem hasarını onarmak için 100 milyon won bağışladığını bildirdi. Aynı şekilde bu sabah, UNICEF Kore Komitesi (Genel Sekreter Lee Ki-cheol), aktris Suzy’nin ‘Türkiye ve Suriye’deki Deprem Mağduru Çocuklara Acil Yardım’a katılarak 100 milyon won bağışladığını duyurdu.

Suzy’nin söylediklerine göre, bağışlanan fonların tamamı Türkiye ve Suriye’de yaşanan depremlerden etkilenen çocukların fiziksel ve zihinsel olarak iyileşmelerine yardımcı olabilecek acil yardım projeleri için kullanılacak. Bunlara ek olarak UNICEF Kore Komitesi aracılığıyla Suzy şu sözleri paylaştı: “Kurtarma haberlerini heyecanla izliyorum ve her seferinde en az bir kişinin daha kurtarılacağını umuyorum. Evlerini kaybeden kurbanların ailelerinin ve çocuklarının dondurucu soğukta bütün gece ayakta kaldıkları haberini duyunca bağış yapmaya karar verdim. Çocukların hayallerini ve umutlarını tekrar kazanmalarına yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.”

UNICEF Kore Komitesi Genel Sekreteri Lee Ki-chul bu sözlere ek olarak “Sürekli yaptığı iyiliklerle sosyal bir örnek haline gelen Suzy, yine harika paylaşımlar yaptı. Her zorlukta bir melek gibi ortaya çıkan Suzy’nin sıcak adımları, Türkiye ve Suriye’de yaşayan çocukların umutlarını ve hayallerini yeniden kazanmalarında yardımcı olacaktır.”

UNICEF Kore Komitesi, Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenen çocuklara yardım etmek için bir acil yardım kampanyası başlattı ve 5 milyon ABD doları hedefiyle bir bağış toplama kampanyası yürütüyor.

Güney Kore’de ve tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncu ve şarkıcı Suzy, Güney Kore’nin en tanınan oyuncularından birisidir. Son yaptığı bağışın diğer insanlara da ilham olacağını ve daha fazla yardımın toplanacağını umuyoruz.

Yorumlar (0)background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1